Sık Sorulan Sorular

Kolay Karavan hakkında merak ettiğiniz sorular ve cevaplar.
Misafir

KolayKaravan Türkiye’nin en büyük karavan ve en kolay kiralama platformudur.

CamperTrust program ile, uçtan uca güvenilir bir deneyim yaşamanızı sağlar.

KolayKaravan, karavan kiralayanlardan bir hizmet bedeli almaz, en uygun karavanlar KolayKaravan’da bulunur.

Yol yardımı, çekici hizmetleri ile yolculuk boyunca oluşabilecek kötü sürprizlerde her zaman yanınızdadır.

CamperTrust KolayKaravan tarafından geliştirilmiş, karavan sahibi ile misafiri en iyi şekilde koruyan modelin ismidir. Bu model ile, KolayKaravan, karavan kiralamak isteyen misafirlerine en güvenilir araçların temin edilmesini sağlar. Tamamı onaylı olan partnerlerin en iyi durumdaki araçlarının bu plana dahil olması sağlanarak, misafirlerin olası riskleri en aza indirilir. Her iki taraf için de en iyi karavan kiralama deneyimi sağlanır.

KolayKaravan ’da tüm araçlar, en güncel fiyatlarla ve müsaitlikle bulunur. Bu nedenle KolayKaravan üzerinden yaptığınız işlemlerde rezervasyonlarınız garantilidir. Özel durumlar dışında karavan sahibi ile görüşmenize, uygunluk teyit etmenize gerek kalmamaktadır.

KolayKaravan Ticaret Bakanlığı ETBİS sistemine kayıtlı bir Anonim Şirketidir. Ayrıca ödemeleriniz BDDK kayıtlı bir ödeme sistemi üzerinden 3D güvenlikli olarak alınmaktadır. Ödemeleriniz için endişelenmenize gerek olmadığı gibi, iptal şartlarına uygun iptallerinizde %100 para iadesi alabilirsiniz.

Rezervasyon sonrasında, size bir voucher (bilet) ileteceğiz.

İhtiyaç duyduğunuz temel bilgiler burada bulunuyor.

Araç sahibi ile görüşüp, buluşma saatinizi ve tam lokasyonu netleştirebilirsiniz.

Unutmayın, Findeks sorgusu için, ehliyetinizi sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Size gönderdiğimiz SMS’e olumlu dönüş sağlamanızı bekliyoruz.

  İptal şartları KolayKaravan’da 3 farklı seçenek ile kurulmuştur. Bu iptal politikası, ilgili karavan sahibinin kendi özel şartlarına göre, sözleşmelerimizde güvence altına alınan şekilde kurulmaktadır.

  İptal seçenekleri şu şekildedir;

  • “Esnek” planda son 5 güne kadar,
  • “Standart” planda son 15 güne kadar,
  • “Limitli” planda son 1 aya kadar,

  %100 ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz.

KolayKaravan’da 7 taksite kadar seçenekler mevcut durumdadır. Dönem dönem bankalarla yapılan anlaşmalar sayesinde, mevcut taksit sayısına ek olarak +2 ile +4 taksit imkânı da sunulmaktadır. Bunun için yapılan duyuruları takip etmeli, taksitlendirme ekranında uygun alternatifi seçmelisiniz.

Depozito araçların mini hasar kapsamına girmeyen durumlarını (trafik cezaları, köprü ve otoyol ödemeleri, kullanıma Bağlı Küçük hasarlar) yönetmek için alınmaktadır.

Bunun için karavan sahibinin belirlediği tutarda bir depozito bedeli, karavan sahibine teslim alma esnasında verilmektedir. Bu bedel, karavan sahibi tarafından, rezervasyon sonrasındaki 15 gün içinde iade edilir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak istersen müşteri hizmetlerimizi 7/24 arayabilirsiniz.

KolayKaravan bir karavan kiralama platformudur. Bu nedenle karavan satışı yapmamaktadır. Karavan satın almadan önce mutlaka karavanların kiralanarak deneyimlenmesini tavsiye eder.

KolayKaravan, karavan satışı için Türkiye’nin önde gelen üreticileri ile iş birliği halindedir. Bu kapsamda, aşağıdaki adrese tıklayarak, iş ortağımız Shantigo karavanlarına taleplerinizi iletebilirsiniz. Karavan Satın Alma Formu

İş ortaklarımız üzerinden satın aldığınız karavanları, ücretsiz olarak www.kolaykaravan.com’da listeleyebilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

Partner

Karavanınız varsa, kiraya vermek için en doğru adrestesiniz! KolayKaravan, Similarweb verilerine göre, Türkiye’de karavan kiralama arama kelimelerinde en çok trafik alan web sitesidir. Kurulduğu ilk yılda, 300 rezervasyon alması ve bununla birlikte 6.000 gece konaklama sağlaması da bu başarının bir ürünüdür.

KolayKaravan üzerinden herhangi bir ücret ödemeye gerek olmadan, üyelik açabilir, karavanınızı kiraya verebilirsiniz. Sorunlarınız için lütfen bize iletişim adreslerimizden ulaşın.

Karavanınız varsa, kiraya vermek için en doğru adrestesiniz! KolayKaravan, Similarweb verilerine göre, Türkiye’de karavan kiralama arama kelimelerinde en çok trafik alan web sitesidir. Kurulduğu ilk yılda, 300 rezervasyon alması ve bununla birlikte 6.000 gece konaklama sağlaması da bu başarının bir ürünüdür.

KolayKaravan üzerinden herhangi bir ücret ödemeye gerek olmadan, üyelik açabilir, karavanınızı kiraya verebilirsiniz. Sorunlarınız için lütfen bize iletişim adreslerimizden ulaşın.

Rezervasyon sonrasında, aracınızı kontrol etmeli, trafik cezaları ve otoyol ödemelerini takip etmelisiniz. Unutmayın 15 gün içinde depozitonuzu iade etmelisiniz. Ayrıca aracınız ile ilgili misafirlerinizden yorum rica edebilirsiniz.

Karavan puanı, karavanını kiraladığın misafire yaşattığın deneyim ile oluşur. Eğer aracını temiz, ilanına uygun şekilde, belirtilen adreste ve zamanda teslim ettiysen karavan puanın misafirin tarafından yükseltilecektir. Unutulmamalıdır ki, olumlu bir puan bir karavanın %70 oranında daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

KolayKaravan’da tüm yorumlar onaylıdır. Yani seni sadece karavanını kiraladığın misafirin puanlayabilir. Bunun dışındaki kişilerin puan ve yorum girmesi mümkün değildir.

Yüksek Misafir Puanı: KolayKaravan’daki kiralama puanlarını yükseltirsen, sorgulardaki önerilen sıralamada alacağın yer her zaman daha yükseklerde olacaktır.

Premium Kiralama: Dönem dönem daha üst sıralara çıkmak için premium kiralama satın alabilirsin. Bunun için panelindeki premium kiralama yönlendirmelerini takip edebilir, müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlayabilirsin.

Yakında Devreye Girecek “İyi Karavan Sahibi” Belgesi İle :, senin daha öncelikli hale gelmeni KolayKaravan algoritmaları ile oluşturacağız.